10 جاذبه گردشگری کشور مجارستان

10 جاذبه گردشگری کشور مجارستان

سنّت های فرهنگی مجارستان، لباس های رنگارنگ و زیبا و لبخندی که نشان از مهربانی مردم این خطه است در ما جرقه ای ایجاد کرد تا 10 عدد از مهمترین جاذبه های گردشگری مجارستان را مورد بررسی قرار دهیم.

 

1- بازارگردی با طعمی دیگر!

مجارستان است و بازارهای ریز و درشت که برای بانوان خاطراتی جالب به جا می گذارد. اما تالار بازار بزرگ بوداپست یکی از معروف ترین مواردی است که هم فضای داخلی آن شما را جذب می کند و هم سبک نئوگوتیک معماری که دارد، شما را به فکر فرو می برد. در این بازار انواع محصولات کشاورزی محلی و تولیدات دیگر در دسترس قرار گرفته است.

اگر دوست دارید سوغاتی برای عزیزان خود خریداری کنید به طبقات بالایی بازار بروید.

بازار بزرگ بوداپست

بازار بزرگ بوداپست

 

2- تاریخ دوستان توجه کنند!

یکی از بخش های بسیار جذاب و دیدنی و در مجارستان کنیسه خیابان دوهنی است. این ساختمان با ابهتی که دارد یکی از بزرگترین پرستشگاه های یهودیان محسوب می شود. این ساختمان مربوط به جنگ جهانی دوم است. اگر زمان کافی داشته باشید می توانید وارد باغ این کنیسه شوید و از بید مجنون هایی که در این بخش وجود دارد دیدن کنید. روی برگ های فلزی آن یک سری اسامی دیده می شود که شما را غرق در تاریخ می کند.

کنیسه خیابان دوهنی

کنیسه خیابان دوهنی

 

3- غارنوردی در مجارستان

یکی از عجیب ترین جاذبه های گردشگری مجارستان مربوط به حمام غار است. این حمام در میشکولس تاپولسا قرار دارد و کسانی که اهل آب گرم و اسپا هستند حتماً از این حملم خوششان می آید. این حمام شامل آب گرم در فضای طبیعی است. برای اینکه ورود به غار کنید باید از داخل عبور کنید. این حمام سرشار از مواد معدنی بوده و نکته جالب در مورد آن اینکه دمای آن همیشه 30 سانتی گراد ارزیابی شده است.

حمام غار در میشکولس تاپولسا

حمام غار در میشکولس تاپولسا

 

4- از بزرگترین دریاچه اروپای مرکزی دیدن کنید!

دریاچه بالاتون یکی از بزرگترین دریاچه های اروپای مرکزی محسوب می شود. این دریاچه در تابستان ها موقعیت منطقه ای جذابی دارد. می توانید از سواحل آفتاب خیز این دریاچه لذت ببرید. همینطور می توانید ماهیگیری کنید و از قایقرانی که در فصل گرم سال انتظار شما را می کشد لذت ببرید. اگر با خانواده قصد بازدید از جاذبه های گردشگری مجارستان دارید از کشتی های کرایه ای تفریحی کوچکی که در این منطقه وجود دارد استفاده کنید.

دریاچه بالاتون

دریاچه بالاتون

 

5- محبوب ترین جاذبه های گردشگری مجارستان

فستیوال ها معمولاً محبوب ترین تفریح برای هر شخص محسوب می شود. فستیوال بوشورش یکی از مراسم های بسیار جالب در مجارستان است که دقیقاً 66 روز مانده به چهارشنبه خاکستری برگزار می شود. این فستیوال کمی عجیب و غریب است. مردم از صورتک های شیطانی استفاده می کنند. دور هم جمع می شوند و انواع غذاهای محلی و موسیقی های خاص وجود دارد.

 

6- لذت هیجان با کروز سواری

رودخانه دانوب نامی آشنا در جاذبه های گردشگری مجارستان محسوب می شود. رودخانه ای که از دل شهر رد شده است. شما می توانید به واسطه کروز سواری لذت بی نظیری به خود هدیه دهید. نیاز به تهیه بلیط دارید و می توانید چند ساعت یا حتی تمام روز را با کشتی های کروز در رودخانه دانوب گشت و گذار داشته باشید.

رودخانه دانوب مجارستان

رودخانه دانوب مجارستان

 

7- خانه های اشرافی در مجارستان

علاقمندان به بازدید از لوکس ترین جاذبه های گردشگری مجارستان می توانند سری به کاخ گودولو بزنند. این کاخ توسط فرمانروای اتریش مجارستان دستور به ساخت شده است. در دوره ای کاخ بسیار افت پیدا کرد اما با بازسازی آن امروزه تبدیل به یک موقعیت خوب برای گردشگران شده است. فضای لوکس با آب و هوایی دل انگیز انتظار شما را می کشد.

کاخ گودولو اتریش مجارستان

کاخ گودولو اتریش مجارستان

 

8- طبیعت گردی در مجارستان

علاقمندان به بازدید از جاذبه های گردشگری مجارستان، قطعاً طبیعت بی نظیر این کشور را از دست نمی دهند. پارک ملی هورتوباگی بخشی از جلگه های مجارستان محسوب می شود و پیشینه دور و درازی دارد. به طور کلی این پارک دارای بخشی است که به پرورش نژادهای کمیاب پرداخته است. گونه های گیاهی پارک نیز نادر هستند.

 

9- تجربه ترس در مجارستان

گورستان شوپیانی از ترسناک ترین جاذبه های گردشگری مجارستان محسوب می شود که شامل تابوت های سنگی نامنظمی هستند که اهمیت فرهنگی گسترده ای دارند.

 

10- عالی ترین نمونه معماری ترکی در مجارستان

مسجد پاشا قاسم از دیگر جاذبه های گردشگری مجارستان محسوب می شود که به واسطه معماری بی نظیری که دارد به شهرت رسیده است. این بنا دارای مناره های عجیبی است. بخشی از مسجد تبدیل به کلیسا شده است و شامل یک سری تزئینات داخلی نیز می شود. مراسم های مذهبی مجارستان اغلب در این منطقه یا زمین اطراف آن صورت می گیرد.

ساختمان پارلمان از دیگر نمونه های سبک معماری گوتیک در مجارستان است. این ساختمان دقیقاً در کناره رودخانه دانوب قرار دارد. صدها منار مخروطی برای این ساختمان طراحی شده است. بیشتر گردهمایی های سیاسی در این ساختمان صورت می گیرد. نورپردازی بی نظیر این بخش در شب ها سبب موقعیت دل انگیز آن می شود. به طور کلی جلوه شکوهمندانه ای برای این ساختمان دیده می شود و بازدید از برخی از بخش های آن برای عموم آزاد است.

ساختمان پارلمان مجارستان

ساختمان پارلمان مجارستان

 

اگر با مطالعه جاذبه های گردشگری مجارستان به دنبال دیدن جذابیت های این کشور زیبا و سفر به کشور مجارستان هستید، آژانس مسافرتی و گردشگری سفر آبی آسمان پیشنهادات شگفت انگیزی با توجه به بودجه شما دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.