10 قانون عجیب کشور سوئیس

10 قانون عجیب کشور سوئیس

قوانین کشور سوئیس بسیار زیاد هستند اما عجیب ترین قوانین کشور سوئیس، انگشت شمارند که شاید حتی خود سوئیسی ها هم ندانند! در این مقاله ما به 10 عدد از آنها اشاره می کنیم.

 

1- انتخاب هر اسمی ممنوع!

یکی از عجیب ترین قوانین کشور سوئیس این است که پدر و مادرها این اجازه را ندارند که هر اسمی روی فرزندان خود انتخاب نمایند! در سوئیس به سلامت روانی کودکان از همان اول بسیار توجه می شود به طوری که در انتخاب اسم حساسیت زیادی از سوی دولت دیده می شود. اسمی که از سوی پدر و مادر انتخاب می شود توسط سازمان مشخصی در سوئیس مورد بررسی قرار می گیرد، معنی فعلی اسم و معنی آن در آینده ارزیابی می شود و در نهایت موقعیت اسم در دوران نوجوانی و کهنسالی شخص نیز بررسی می شود و اگر مورد تایید بود، ثبت می گردد.

 

2- رفتار نامناسب با حیوانات خانگی جرم است!

سوئیس کشوری بسیار قانونمند است و کیفیت بالای زندگی در این کشور دیده می شود. به طور کلی دولت سوئیس به حیوانات خانگی به خصوص گربه و سگ بسیار بها می دهد به این ترتیب از سال 2005 قانونی در سوئیس وضع شده است تا تیمی به کار گرفته شوند و رفتار صاحبان حیوانات خانگی را مورد بررسی قرار دهند. مثلاً یکی از قوانین کشور سوئیس این است که قفسی که برای حیوان انتخاب می شود نباید خیلی کوچک باشد! سوئیسی ها این اعتقاد را دارند که حیوان خانگی مانند یک دوست عزیز است و باید رفتاری محبت آمیز با آن داشت.

رفتار نامناسب با حیوانات خانگی در سوئیس جرم است

 

3- در نظر گرفتن مالیات برای سگ ها!

بله درست متوجه شدید، یکی دیگر از مهمترین قوانین کشور سوئیس مربوط به مالیات است که فقط شامل انسان ها نمی شود. صاحبان سگ ها باید برای حیوان خود مالیات در نظر بگیرند. گاه مالیات در وضعیت ثابت تعیین می شود و گاه نیز وزن و اندازه سگ دخالت دارد. به طور کلی اگر شخص از پرداخت مالیات برای سگ خود سر باز بزند با او برخورد قانونی خواهد شد.

 

4- دوچرخه سواری روزهای یکشنبه ممنوع!

سوئیسی ها علاقه زیادی به دوچرخه دارند. به طوری که بسیاری از آنها با دوچرخه سرکار می روند و این یک امر عادی است. در این کشور یکی از قوانین جالب این است که هیچ کس حق سوار شدن به دوچرخه در روز یکشنبه را ندارد! این قانون به حدی جدی است که اگر رعایت نشود با پرداخت جریمه همراه است پس اگر قصد زندگی در سوئیس دارید بهتر است روزهای یکشنبه به دوچرخه خود استراحت دهید. البته منظور از این قانون، عدم ایجاد سر و صدا در روز تعطیل است.

دوچرخه سواری روزهای یکشنبه ممنوع

5- چمن زنی در روز یکشنبه ممنوع!

یکی از خنده دارترین قوانین کشور سوئیس، عدم اجازه چمن زنی در روز تعطیل است. به طور کلی منظور دولت سوئیس این است که یکشنبه روز تعطیل است و اکثر افراد در منزل هستند و این قانون به نوبه خود به صورتی است که سبب می شود هر نوع سر و صدایی به حداقل برسد. فعالیت هایی که باعث سر و صدا و آزار بقیه می شود می بایست محدودیت داشته باشد. البته این موضوع تنها شامل چمن زنی نبوده و مربوط به کارهای نجاری و تعمیرات منزل نیز می شود و افراد باید دقت کافی داشته باشند.

 

6- شعر خواندن در زمان اسکی ممنوع!

چنین قانونی تا حد زیادی عجیب به نظر می رسد و اصلاً ریشه و هدف از این قانون مشخص نیست اما ظاهرا چنین قانونی برای امنیت اسکی بازان وضع شده است و نیاز است که رعایت شود. البته سوالی که پیش می آید اینکه چه کسی قرار است بر روی فعالیت اسکی بازان نظارت داشته باشد که آیا در زمان اسکی شعر می خوانند یا نه!

 

7- دسترسی به پناهگاه هسته ای یک الزام است!

از دیگر قوانین کشور سوئیس که عجیب و البته تا حدی ترسناک به نظر می رسد اینکه هر خانه ای در سوئیس می بایست برای انفجار بمب هسته ای آماده باشد و در واقع نیاز به یک پناهگاه هسته ای هستند. سوئیس در لیست کشورهای آرام و به دور از جنگ قرار دارد اما چنین قانونی در این کشور نشان از حساسیت بالای دولت برای ایجاد موقعیت آرامش و آسایش مناسب است.

پناهگاه هسته ای

 

8- استفاده از شلنگ فشار قوی برای نظافت ماشین ممنوع!

احتمالاً لبخند عمیقی بر چهره شما نشسته است اما چنین قانونی نشان از اهمیت دولت سوئیس به محیط زیست می دهد به طوری که دولت سوئیس معتقد است که چنین کاری سبب آلوده شدن منابع آب محلی می شود و محیط زیست را به خطر می اندازد.

 

9- عجیب ترین قوانین کشور سوئیس برای رانندگان

در صورتی که اتومبیلی دارید که از لاستیک مخصوص برف استفاده می کند می بایست روی داشبورد آن برچسبی زده شود. در واقع این برچسب سایر رانندگان را مطلع می سازد که این اتومبیل اجازه تردد با سرعت بیش از 160 کیلومتر بر ساعت را ندارد و چنین شرایطی برای راننده آرامش بخش است.

لیست قوانین کشور سوئیس با هم بررسی کردیم، برخی از آن بسیار عجیب هستند و شاید هنوز خود سوئیسی ها هم درک درستی از آن نداشته باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.