7 قانون از عجیب ترین قوانین کشور ایتالیا

7 قانون از عجیب ترین قوانین کشور ایتالیا

برخی از قوانین در دنیا آنقدر عجیب است که تا مدت ها با یادآوری آن ها، خنده در لبان شما نقش می بندد. در این مقاله عجیب ترین قوانین کشور ایتالیا را مورد بررسی قرار می دهیم.

1- اگر سگ خود را به پیاده روی نبرید جریمه می شوید!

یکی از عجیب ترین قوانین کشور ایتالیا مربوط به شهر تورین است. این قانون برای عاشقان سگ، مورد توجه قرار گرفته است. اینطور که بررسی ها نشان می دهد افراد باید سگ خود را سه بار در روز به پیاده روی ببرند و اگر این اتفاق صورت نگیرد جریمه 500 یورویی در بر خواهد داشت. البته که شما اجازه تغییر در ظاهر حیوانات را نیز ندارید پس از فکر رنگ کردن موهای سگ بیرون بیایید. در تورین هر نوع تغییر عجیب و غریب در ظاهر سگ جریمه های زیادی در بر دارد.

عجیب ترین قوانین کشور ایتالیا

در این منطقه جریمه های زیادی برای حیوان آزاری در نظر گرفته شده است و پیاده روی نبردن سگ نیز یک نوع حیوان آزاری محسوب می شود و دردسرساز است.

2- تنگ ماهی در رم جریمه دارد!

در سال 2005 قانونی در شهر رم اجرا شد مبنی بر اینکه نگهداری ماهی قرمز در تنگ ماهی عملی ظالمانه است و از همان روز همه تنگ های ماهی در این شهر جمع شده و داشتن آن ممنوع است.  البته های ظرف های نگهداری جدید و بهتری عرضه شده است که می تواند برای ماهی گزینه خوبی باشد.

تنگ ماهی در رم جریمه دارد

 

3- قوانین کشور ایتالیا به ممنوعیت ساخت قلعه های شنی هم اشاره دارد!

در ساحل شهر اناکلیا اجاره ساخت قلعه شنی ندارید! البته که معقولانه به نظر نمی رسد که در ساحل ساخت قلعه شنی ممنوع باشد اما این موضوع از دید مقامات این شهر یک نوع تهدید برای امنیت عمومی است. در واقع مقامات اراکلیا خطر قلعه های ماسه ای را حتی در راه رفتن مردم و آسیب رسیدن به آنها نیز می دانند. جریمه ساخت قلعه شنی یکی از مهمترین قوانین کشور ایتالیا است.

ممنوعیت ساخت قلعه های شنی

 

4- در کاپری کفش های پر سر و صدا نپوشید!

یکی از عجیب ترین قوانین کشور ایتالیا پوشیدن کفش های پر سر و صدا در کاپری است. این قانون جریمه در بر دارد و طبق قانون این منطقه افرادی که از کفش و صندل های پر سر و صدا استفاده می کنند قصد بر هم زدن آرامش عمومی را دارند و باید جریمه شوند. البته اینکه یک کفش چقدر سر و صدا تولید می کند جای بحث دارد.

در کاپری کفش های پر سر و صدا نپوشید!

 

5- ممنوعیت شنا در حوضچه های عمومی یکی از عجیب ترین قوانین کشور ایتالیا

در ایتالیا حوضچه های زیادی دیده می شود که هر یک دارای مشخصه های خاص خود هستند و مشهور به حوضچه های عمومی بوده و گاهاً برای زیبایی شهر طراحی می شود. شما به هیچ عنوان اجازه استفاده از این حوضچه ها در قالب شنا را ندارید و جریمه می شوید. بهتر است به سراغ سواحل زیبای ایتالیا بروید.

نکته جالب اینکه حتی اگر در یک روز گرم تابستان بخواهید یکی از انگشتان دست خود را اندکی وارد حوضچه خنک آب کنید باز هم جریمه برای شما در نظر گرفته می شود که گاه به مبلغ 900 یورو نیز می رسد! حالا این همه سختگیری برای چه؟

موضوع از این قرار است که دولت ایتالیا این حوضچه ها را بخشی از آثار تاریخی خود در نظر گرفته شده است و هر نوع نفوذ به آن آسیب به آثار تاریخی به شمار می آید.

ممنوعیت شنا در حوضچه های ایتالیا

 

6- رقص های سه نفره در رم ممنوع!

از دیگر قوانین کشور ایتالیا مربوط به رقص های سه نفره یا بیشتر در رم است. زندگی شبانه در رم یک امر عادی است به طوری که بسیاری از مردم رم شب ها را برای گردش انتخاب می کنند. رقص و پایکوبی های سه نفره در این شهر ممنوع بوده و با جریمه 500 یورویی همراه است.این قانون بخشی از قانون ضد شورش در رم است که البته به نسبت گذشته کم رنگ تر شده است.

رقص های سه نفره در رم ممنوع!

 

7- فروش اجناس تقلبی در ونیز ممنوع است!

اگر به ساحل اطراف شهر ونیز رفته باشید فروشگاه های زیادی ادعا می کنند که کیف برند لویی ویتون را به شما خواهند داد اما اگر پلیس متوجه شود که این کیف تقلبی است در حدود 1000 دلار جریمه در نظر می گیرد.  خرید و فروش غیر قانونی خیابانی در این شهر بسیار تحت کنترل بوده و برخورد قانونی زیادی در بر دارد.

فروش اجناس تقلبی در ونیز ممنوع است!

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.