10 شهر مهم و دیدنی در کشور اسپانیا

10 شهر مهم و دیدنی در کشور اسپانیا

کمی ماجراجویی در اسپانیا خالی از لطف نیست! در این مقاله قصد داریم لیست 10 شهر برتر کشور اسپانیا را معرفی کنیم.

 

مادرید شهری شیک

مگر می شود از شهرهای اسپانیا صحبت کرد و مادرید رتبه اول را نداشته باشد؟ مادرید یکی از شیک ترین شهرهای اسپانیا و البته که پایتخت این کشور است. مردم مادرید بسیار شیک پوش هستند. اگر به خانه آنها سرزده وارد شوید همه چیز برق می زند و پرستیژ بالا بخشی از فرهنگ مردم این شهر است.

مادرید زادگاه پرادو است و بازدید از پارک های جذاب بون رتیرو و چمنزارهای بی نظیر مادرید بسیار دل انگیز است. این شهر برای مشتاقان هنر دل انگیز است.

شهر مادرید

شهر مادرید

بارسلونا شهری رنگارنگ

رتبه دوم در اسپانیا به شهر بارسلونا باز می گردد. این شهر در منطقه کاتالونیا قرار دارد. این شهر ترکیبی از فرهنگ و تاریخ است. به طور کلی بارسلونا یک کلان شهر است. شهری همیشه آفتابی و به یاد ماندنی است. طرفداران تیم فوتبال بارسلونا این شهر را به خوبی می شناسند. بارسلونا پر از بار و دیسکوهای جذاب است و صدای موسیقی تا دم صبح شنیده می شود. بارسلونا شهری همیشه شاد است.

شهر بارسلونا

شهر بارسلونا

والنسیا شهر علوم و فرهنگ

والنسیا یکی از شهرهای مهم در بخش مدیترانه ای اسپانیا است. این شهر شامل یک فرودگاه بین المللی است. به طور کلی این شهر در راستای پروازهای محلی و بین المللی توانسته بسیار پیشرفت داشته است. والنسیا مشهور به شهر علوم و فرهنگ است. یکی از دیدنی های مشهور در والنسیا ساختمان آکواریوم است. از سوی دیگر می توانید از موزه تعاملی والنسیا نیز دیدن کنید. در بین شهرهای اسپانیا این شهر موقعیت بسیار خوبی دارد.

شهر والنسیا

شهر والنسیا

سویل زادگاه رقص فلامینگو

سویل سومین شهر بزرگ اسپانیا محسوب می شود. این شهر برای کسانی که به رقص علاقه دارند بی نظیر است. اجرای حرفه ای در این شهر بسیار دیده می شود. جاذبه های دیدنی این شهر کاخ آلکازار و  کلیسای گوتیک است. این شهر مشهور به میدان گاوبازی وسیعی است و به طور کلی در دنیای قدرت و شجاعت موقعیت خوبی دارد.

شهر سویل

شهر سویل

سالامانکا پذیرای دانشجویان بین المللی

در بین شهرهای اسپانیا سالامانکا به واسطه دانشجویان بین المللی خود شهرت زیادی دارد. البته این شهر توانسته در میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت برسد. سالامانکا برای مسافران شرایط جالبی فراهم کرده است. مثلاً قلعه کونچا، میدان مایور و یا کلیسای جوید این شهر هر یک دارای موقعیت منطقه ای خوبی هستند که برای بازدید گزینه خوبی خواهند بود.

شهر سالامانکا

شهر سالامانکا

بیلبائو شهری با کوهستان های سبز

جمعیت این شهر 350 هزار نفر است. بیلبائو در شمال اسپانیا قرار دارد. این شهر شامل صخره های محصور است. به طور کلی این شهر منطقه خوبی با معماری سنتی است. یکی از دیدنی های جذاب این شهر موزه گوگنهایم است که اگر زمان کافی برای بازدید آن داشته باشید می توانید بهترین شرایط را برای خود رقم بزنید. این موزه به واسطه معماری فرانک گری طراحی و اجرا شده است. این موزه به طور کلی بر اساس هنر معاصر ارزیابی شده است و ساختمانی بسیار مدرن و مواج است.

شهر بیلبائو

شهر بیلبائو

تولدو شهری در قلب اسپانیا

در لیست مهمترین شهرهای اسپانیا، تولدو بر روی تپه ای بلند قرار دارد که در قلب اسپانیا واقع شده است. دور تا دور این شهر دیوارهای تاریخی غنی دیده می شود. مجسمه ها و یادبودها بسیار خاص هستند. این شهر با دیوارهایی که مربوط به دوران مسیحیت و یهودیت است شناخته شده است.

دروازه موریس بیساگرا و سل یکی از بهترین دیدنی های شهر تولدو محسوب می شود که به میدان زوکو دور بسیار نزدیک است و موقعیت منطقه ای خوبی دارد.

شهر تولدو

شهر تولدو

مالاگا شهری پر از پلاژهای خاص

شهرهای اسپانیا هر یک به واسطه موقعیت خود شناسایی شده اند. مالاگا در کوستا دل سول واقع شده است و برای توریست های اروپایی گزینه بسیار خوبی است. این شهر شامل هتل هایی است که به ساحل نزدیک هستند. به طور کلی مالاگا شامل توریست های زیادی است که به ورزش های آبی علاقه دارند. مالاگا یک فرودگاه بین المللی با پروازهای ارزان قیمت دارد که سفر به مناطق مختلف اروپایی را فراهم می سازد. به طور کلی این شهر دارای موقعیت منطقه ای خوبی برای گردشگران اروپایی است.

شهر مالاگا

شهر مالاگا

کوردوبا از قدیمی ترین شهرهای اسپانیا

کوردوبا در منطقه اندلس واقع شده است. این شهر مربوط به موقعیت رومیان و قرون وسطی است. به طور کلی کوردوبا یک شهر کلیدی محسوب می شود. معابد زیادی در این شهر وجود دارد و از بهترین مناطق تاریخی در لیست شهرهای اسپانیا است. کلیسای کاتولیک این شهر جذاب و دل انگیز است.

شهر کوردوبا

شهر کوردوبا

گرانادا شهری آرام

گرانادا یک تجربه سفر بسیار آرام را در اختیار شما قرار می دهد. شهری که با کوهای الحمبرا و سیرا به شهرت زیادی رسیده است. این شهر به واسطه دامنه های سیرا نوادا موقعیت بسیار خوبی دارد. قدم زدن در این شهر بسیار خوب است و شب ها می توانید در کلاب های مشهور شهر مشغول به رقص و خوشگذرانی شوید. موسیقی های شبانه در همه روزهای هفته در این بخش دیده می شود و بسیار دل انگیز است.

شهر گرانادا

شهر گرانادا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.